face.jpg
Zde můžete umístit informace o autorovi stránek
Můj chov králíků Du, ZDu a dalších
1,0 Du
1,0 Du
1,0 ZDu
1,0 ZDu
Snímek 003.jpg
0,1 Zstrč
0,1 Zstrč
Vážení návštěvníci těchto stránek.
Jmenuji se Pavlík Jiří a chtěl bych Vás prostřednictvím těchto stránek seznámit se svým chovem čistokrevných králíků, především durynských.
V roce 1980 jsem se rozhodl pro chov čistokrevných králíků, když před tím jsem choval králíky křížené. Protože jsem nebyl rozhodnut jaké plemeno si vybrat, navštěvoval jsem různé výstavy, počínaje místními a konče celostátními, v té době v Brně. Pročetl jsem mnoho čísel časopisu Chovatel a zde mě zaujal článek ing. Schonfeldera "Králík kamzičí" s přiloženou černobílou fotografií. Tento článek, především pojednání o uvedeném králíkovi mě zaujal natolik, že jsem začal uvažovat o chovu tohoto plemene. Mnohokrát jsem článek přečetl až jsem se rozhodl pro toto plemeno.
Bez otálení jsem prolistoval poslední čísla Chovatele a v nich inzeráty na prodej králíků. Měl jsem štěstí a v nich jsem našel chovatele, kteří uvedené plemeno prodávali. Od chovatele Jaroslava Kindermana z Vroutku jsem si koupil samečka a od Milana Doležala z Hronova samičku. To byla má první chovná zvířata, se kterými jsem chov králíka kamzičího (později durynského) započal.
V tu dobu jsem netušil, že toto plemeno a durynské zbarvení králíků se stane mým osudem. Choval jsem ho 30 roků. Za tu dobu jsem získal nemálo vítězných pohárů, čestných cen a především pak v Brně roku 1998 na Evropské výstavě titul Mistra Evropy, Evropského šampiona a čestnou cenu.
Protože roky přibývají a po úmrtí manželky jsem na vše zůstal sám, rozhodl jsem se, že s chovem durynských králíků stření velikosti skončím a pořídil jsem si v roce 2009 chov zakrslých, které mám doposud.
V současné době ještě souběžně se zakrslými durynskými chovám zakrslé strakáče černé.
Snímek 004 (2).jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one